Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/usmihni/public_html/forum/common.php on line 106
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
Усмихни се • Виж темата - Иглотерапия

Иглотерапия

Модератор: Grizkata

Иглотерапия

Мнениеот Вихронрав на Вто Яну 29, 2008 4:40 pm

В "Часът на мама" предната седмица е гостувала дама, която се е представила за лекар, пректикуващ иглотерапия - д-р Тиен. Та тя твърдяла, че мъжки и женски стерилитет се повлиява много добре след проведени курсове при нея.
Това й е сайта http://www.health-dr-tian.dir.bg/.
Нещо ми е мътничко.
На кого можем да се доверим.
Момичета, споделете опит. :lol:
Мога, стига да искам.
Аватар
Вихронрав

Re: Иглотерапия

Мнениеот Grizkata на Сря Яну 30, 2008 2:33 pm

Ми аз вече писах протестно писмо до мама (от "Часът ...", да не се бърка с друга мама) да не дезинформират повече с репортажи за таквиз универсални лечители на секакъв стерилитет и нощно напикаване при децата :twisted: Не, че имам нещо против конкретната д-р Тиен, но да твърдиш, че лекуваш "чрез подсилване на половата система" е почти сигурен признак за шарлатания.

Иначе, относно иглотерапията, писала съм и в други форуми :lol: - при мен нямаше какъвто и да било ефект. Ходила съм при 2 различни иглотерапевта. Първо направих 10 сеанса при д-р Дзиенфън Нин - китаец, завършил и класическа медицина в Пекин. После 10 сеанса при д-р Венелин Кьосев, българин, в "Алфамедика". Нито при единия, нито при другия "сработи". Имах ендометриоза - не изчезна от иглите. Заради задържане на фоликул не искаше да ми дойде - е, и иглите дори не успяха да го накарат да ми дойде (дойде на 60ия ден).

Не отричам напълно иглотерапията, защото има момичета, които споделят за подобрение след нея. Но задължително иглотерапията трябва да става с индивидуални игли, не такива за многократна употреба, каквито се опитват да пробутват почти навсякъде, и задължително всичко трябва да става ръка за ръка с класическата медицина в клиника по стерилитет.
Аватар
Grizkata

Мнениеот Вихронрав на Сря Яну 30, 2008 2:37 pm

Гризка, благодаря ти! :lol:
Мога, стига да искам.
Аватар
Вихронрав

Мнениеот Цветунчо на Сря Яну 30, 2008 2:47 pm

Подкрепям написаното от Гризката,
задължително алтернативната медицина трябва да е ръка за ръка с конвенционалната.
А за иглотерапията просто е немислимо практикуването с игли за многократна употреба.
Най-много ме подразни израза "подсилване на половата система", когато някой с лека ръка обобщи проблемите с една дума или израз, означава, че е много, много далеч от истината.
Със сигурност въпросната докторка има успехи в определени случаи. Най-доброто за нея би било да отдели тези случаи, да разбере кога и при кои точно диагнози може да се намеси адекватно.
Разбира се, винаги когато стане въпроса за алтернативна медицина има и плацебо ефект, което не трябва да се пренебрегва.
Миткало
Аватар
Цветунчо

Мнениеот Акупунктурист на Съб Мар 15, 2008 12:32 am

Вижте и това:

http://www.geocities.com/tv_medic/FAQ-r ... c183678751

Иглотерапията е в състояние да насочи повече енергия в дадена зона и така да повиши нивото на физиологичните процеси там, това й е принципа просто казано, а по-сложно - тя преразпределя енергията между органите и така хармонизира тялото, използвайки теориите на Ин и Ян, на 5 те елемента, на Вътрешните органи, ... В Китайската медицина е вложена и научна мисъл, и древната мъдрост, тя е холистична и лекува цялото тяло.
Акупунктурист

Мнениеот Вихронрав на Пон Мар 17, 2008 11:27 am

Благодаря :lol: !
Мога, стига да искам.
Аватар
Вихронрав

Мнениеот tanita7 на Сря Апр 16, 2008 8:39 am

Здравейте момичета,
Подкрепям тезата, че иглотерапията трябва да върви паралелно с конвенционалната медицина. На мен ми предстои ИКСИ и тъй като съм с ИЯР (изчерпване на яйчниковия резерв ) и шанса ми е много малък - 10% в момента правя иглотерапия. Четох статии, че при ИКСИ, шанса се увеличавал, когато паралелно се прави иглотерапия.
При Венелин Кьосев съм и ще направя 2 сеанса, единия преди започване на процедурата, както отй обясни- за да направим повече и по-хубави фоликули ( 10 процедури ) и другия след траннсфера ( ако има такъв ) за успешно имплантиране;-)))) Както се казва - ще видим....
Успех на всички :thumb116je1hi4:
tanita7

Мнениеот Grizkata на Сря Апр 16, 2008 6:20 pm

Браво, Танита, добър избор! Според мен ако иглотерапевтът си знае работата и работи съвместно с конвенционалната медицина има полза. Стискаме палци и да се похвалиш!
Аватар
Grizkata

Мнениеот tanita7 на Пет Май 09, 2008 8:38 am

Момичета, направо съм разбита, след иглотерапията си пуснах контролно едни хормони . ФСХ беше 34.41....просто нямам думи, може ли иглотерапията да е влошила нещата? Аз по принцип съм с ИЯР, но не чак толкова варираше 13, 14...и изведнъж това. Забравих да кажа, че предишния месец освен иглотерапията бях и на противозачатъчни, може ли пък те да са причина за този резултат?? Моля ви за вашето мнение
tanita7

Мнениеот Happy Smile на Пет Май 09, 2008 9:29 am

Танита, повтори изследването в друга лаборатория. Съжалявам. Възможно е да е грешка. Не е от привозачатъчните със сигурност. Не ми се вярва и да е от иглотерапията. Аз по принцип съм малко резервирана към иглотерапията и по тази причина не смятам, че може да помогне значително, нито да навреди значително.
Изображение
Happy Smile

Мнениеот tanita7 на Пет Май 09, 2008 11:43 am

Ще го повторя другия месец, дано да е грешка или да е случаен резултат
tanita7

Назад към Алтернативна медицина