Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/usmihni/public_html/forum/common.php on line 106
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
Усмихни се • Виж темата - Ин витро/Икси - да споделим за нашия опит

Ин витро/Икси - да споделим за нашия опит

Форумът е за асистирани процедури:вътрематочна инсеминация(IUI), ин витро(IVF), ИКСИ(ICSI).
Вътрематочни инсеминации: нестимулирани и стимулирани, донорски.
Ин витро и ИКСИ на естествен и на стимулиран цикъл, ин витро матурация(IVM),
Ембриотрансфер. Къс и дълъг протокол на стимулация.
Споделяне на опит, мнения, екипи и др.

Модератор: Blue

Ин витро/Икси - да споделим за нашия опит

Мнениеот Blue на Пет Дек 28, 2007 11:10 pm

Хайде да споделим колко опита имаме,
в кои клиники, при кои екип, на какъв протокол бяхме и всичко около самата процедура.
Изображение
Аватар
Blue

Re: Ин витро/Икси - да споделим за нашия опит

Мнениеот eganeva на Съб Дек 29, 2007 11:48 pm

След 1 куха бременност (1995 г.) и 1 извънматочна (1996 г.) дойде ред и на първото ин витро (1998 г.).
Д-р Чернева (Варна) - дълъг протокол - не помня с какви лекарства - неуспешен опит.
Втори опит (2002 г.) доц. Маркова - дълъг протокол - Метродин, Пергонал - ПОЛОЖИТЕЛЕН ТЕСТ.
Толкова се зарадвах, че неусетно и без да се замисля слязох от 7 ет. на АГ-Варна по стълбите. Не мога да опиша какво изпитвах в този миг, но винаги ще го помня. След седмица се видяха 2 плодни сакчета, но доц. Маркова беше нещо
притеснена. След 3-4 дни получих кървене, и след още 3-4 всичко приключи.
Трети опит (2005 г.) в МЦ "Олимед"- Варна - дълъг протокол - Гонал, Меногон - неуспешен опит.
Четвърти опит (2007 г.) д-р Александров - къс протокол - 450 ед. Пурегон на ден (12 дни) и накрая 3 фоликула.
Те бяха 6, ама.... От 3-те фол. - 3 яйцеклетки, оплодени и трансфер на 2-ри ден.
На 11-ти ден - зацапване. На 12-ти - с леко кървене, но с бодра крачка се запътвам към "Лаборекспрес" да разбера
дали изобщо е имало имплантация. За 1-ви път ще правя кръвен тест и се вълнувам. 11 дни живях с мисълта, че съм бременна. Ноооооо, явно не съм била - резултат 0.1, който много ме разочарова. 2-3 дни бях в някаква дупка, нямах
желание за абсолютно нищо. Благодаря на хората, които ме подкрепиха в този момент и ми помогнаха да осъзная, че
не всичко е приключило и животът продължава.
БЛАГОДАРЯ!!!
Аватар
eganeva

Мнениеот Happy Smile на Нед Дек 30, 2007 12:04 am

О, миличка, колко си преживяла. :| Прегръщам те и ти желая цялата сила на света. Ще успееш!
Изображение
Happy Smile

Мнениеот eganeva на Нед Дек 30, 2007 12:11 am

Happy Smile, :FLASHI1223:
Аватар
eganeva

Мнениеот Diana на Вто Яну 01, 2008 6:36 pm

През 2004 г. извънматочна бременност
2007г. - 2 неуспешни инсеминации
отново 2007 г.-2 опита ИКСИ
1-ви опит на ЕЦ завършил с положителен тест, но за кратко.
2-ри опит - леко стимулиран, очакваха се най-много 3, но накрая извадихме 9.
Пациент съм на Д-р. Персенска и Д-р. Стаменов.
1-ви опит прави изцяло Д-р. Персенска, а -ри опит Д-р. Стаменов направи пункцията, а Д-р. Персенска - трансфера.
След вторият опит направих и иглотерапия при Д-р. Ликсов.

Пожелавам успех на всички!
Аватар
Diana

Мнениеот Марта на Съб Яну 19, 2008 10:07 pm

Diana написа:След вторият опит направих и иглотерапия при Д-р. Ликсов.

Диана, според теб каква е ролята на тази процедура?

Аз не съм правила опит ин витро. За първата бременност ме бяха насочили към ин витро, но не се стигна до там.
Сега все още се съпротивлявам. Иначе съм с LUF. За последната година имам само един цикъл, при който фоликула да се спука. Иначе си става на киста и се абсорбира после. Но мъжът ми не е съгласен да пробваме ин витро... за сега...
Аватар
Марта

Мнениеот Цветунчо на Вто Яну 22, 2008 5:49 pm

Марта написа:Диана, според теб каква е ролята на тази процедура?

Марта, иглотерапията се препоръчва като съпътстваща процедура към ин витрото с цел по-успешна имплантация, в много клиники в чужбина, а ето вече и в България.
Дали и какъв ефект има обаче, поне за България още е рано за статистика. То тук нямаме статистика на процента успеваемост, камо ли за иглотерапията 8-)
Аз също направих при втория си опит, ако трябва да бъда честна при трети такъв не бих направила.
Нещо д-р Ликсов не ме впечатли особено 8-)
Миткало
Аватар
Цветунчо

Мнениеот valikir на Вто Яну 29, 2008 10:59 am

Здравейте.
Имам един неуспешен опит инвитро/август-септември 2007/.
Стимулацията премина повече от добре според мен,както и пункцията и трансфера.
За жалост резултат 0.1
Бях направила предваритено всички хормонални изследвания.Хормоните бяха в норма.
След опита обаче нещо ме дърпаше към нови изследвания и се запътих към Плевен.
Оказах се с 2 мутации и завишени стойности на ТАТ и МАТ.
Върнах се в клиниката ,кадето правих опита и ги показах и попитах защо не ме посъветваха педварително за тези изследвания.Отговорът беше ,че нямали отношение за инвитрото и си давам парите на вятъра.
Вливанията, които пише да ми бъдат направени преди следващ опит,не били доказани ,че са ефективни.
Решението ми е:
Следващ опит в тази клиника засега НЕ.
Навсякъде в другите клиники се зачитат гинетични и имунологични ,но в тази не!
Кlиниката незнам дали е редно да посоча.Надявам се силно след разговора ми с доктора ,който беше на висок глас да са си взели бележка и да започнат да работят както е редно.Не е въпросът да се стигне до трансфер и да се вземат 1800 лева .
Важно е пациентът да знае ,че е направено всичко по силите на екипа за успеха!!!
valikir

Мнениеот Iv_Petkova на Чет Фев 07, 2008 2:34 pm

Валенце ,и на мен много ми се искаше да натрия нечий нос в тази клиника,където освен че не признават гинетични и имунологични ,отричат съществуването на разширена спермограма и морфология!Карай,Господ здраве да им дава,макар че ние губим време и не на последно място средства докато открием къде бихме получили това отношение,което всъщност заслужаваме от всеки и на всякъде!
Изображение
Аватар
Iv_Petkova

Мнениеот Мая на Чет Фев 07, 2008 7:49 pm

valikir написа:Здравейте.
Имам един неуспешен опит инвитро/август-септември 2007/.
Стимулацията премина повече от добре според мен,както и пункцията и трансфера.
За жалост резултат 0.1
Бях направила предваритено всички хормонални изследвания.Хормоните бяха в норма.
След опита обаче нещо ме дърпаше към нови изследвания и се запътих към Плевен.
Оказах се с 2 мутации и завишени стойности на ТАТ и МАТ.
Върнах се в клиниката ,кадето правих опита и ги показах и попитах защо не ме посъветваха педварително за тези изследвания.Отговорът беше ,че нямали отношение за инвитрото и си давам парите на вятъра.
Вливанията, които пише да ми бъдат направени преди следващ опит,не били доказани ,че са ефективни.
Решението ми е:
Следващ опит в тази клиника засега НЕ.
Навсякъде в другите клиники се зачитат гинетични и имунологични ,но в тази не!
Кlиниката незнам дали е редно да посоча.Надявам се силно след разговора ми с доктора ,който беше на висок глас да са си взели бележка и да започнат да работят както е редно.Не е въпросът да се стигне до трансфер и да се вземат 1800 лева .
Важно е пациентът да знае ,че е направено всичко по силите на екипа за успеха!!!

Искрено се надявам следващия опит да бъде твоя.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Мая

Мнениеот bubata на Нед Фев 10, 2008 1:46 pm

здравейте и от мен,
2001 - класическо инвитро - извънматочна бременност, последва операция и премахване на дясната тръба
2005 - ИКСИ - нямаше бременност, дори и за малко
2005 - трансфер на замръзени ембриони.... отново нищо
2006 - установи се имунологичен проблем, както и генетичен - тромбофилия, последва ИКСИ - резултата - наличие на плоден сак, но без сърдечна дейност.
2007 - отново ИКСИ - положинелен тест, но само толкова
2007 - ИКСИ, положителен тест, видясе плоден сак (вероятно бяха 2), но прокървих на 39тия ден от ЕТ
При мен основен проблем се оказа лигавицата.
Надявам се тази година да е успешна и за мен.
Аватар
bubata

Мнениеот Happy Smile на Нед Фев 10, 2008 1:57 pm

Вярвам и съм сигурна, че ще е успешна, толкова си преживяла, вече е време да имаш своят щастлив миг.
Изображение
Happy Smile

Мнениеот lea на Пон Фев 11, 2008 2:48 pm

Аз нямам опит в инвитрото, но днес попаднах на една статия, която може да ви се стори интересна Изображение
Изображение
Аватар
lea

Мнениеот Happy Smile на Вто Фев 12, 2008 5:47 am

Благодаря ти, Леа. :lol:
Малко помощ, за да може да се отвори.
http://health.actualno.com/news_147707.html
Изображение
Happy Smile

Мнениеот lea на Вто Фев 12, 2008 9:27 am

Ами аз от бързане съм я сложила в таговете за вмъкване на изображение :oops1: Благодаря ти, Хепи, за поправянето на грешката :lol:
Изображение
Аватар
lea

Следваща

Назад към Асистирани репродуктивни технологии - инсеминация, ин-витро, ИКСИ